Pazar, Haziran 13, 2021
Ana Sayfa Havayolları Qatar Airways uçuş ağını 100 noktaya çıkardı

Qatar Airways uçuş ağını 100 noktaya çıkardı

Doha merkezli Qatar Airways, küresel uçuş ağının 100’üncü noktası olarak, Bükreş üzerinden Sofya seferlerine yeniden başladığını duyurdu. Havayolu 16 Ekim 2020 tarihi itibarıyla Sofya’ya yapılacak haftalık 3 uçuş ile 6 kıtada haftada 700’den fazla uçuş yapmış olacak.

Havayolunun yakıt açısından verimli uçakları ve stratejik ağ yönetimi, uçuşlarına hızla devam etmesine ve yolcu talebine göre hizmetlerini genişletmesine olanak sağladı.

Yeniden başlaması ve frekans artırılması planlanan uçuşlar şöyle:

  • Bükreş (16 Ekim’den itibaren haftalık üç uçuş)
  • Kopenhag (12 Ekim’den itibaren haftalık 10 uçuşa çıkarıldı)
  • Madrid (12 Ekim’den itibaren haftalık 10 uçuşa çıkarıldı)
  • Manchester (12 Ekim’den itibaren haftalık 17 uçuşa çıkarıldı)
  • Singapur (25 Ekim’den itibaren günlük iki uçuşa çıkacak)
  • Sofya (16 Ekim’den itibaren haftalık üç uçuş)
  • Stockholm (12 Ekim’den itibaren haftalık 10 uçuşa çıkarıldı)

2020 sonunda 125 noktaya uçmayı planlıyor

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Salgın sırasında yolcularını güvenli bir şekilde evlerine ulaştırmak  için sürekli uçan birkaç havayolu şirketinden biri olarak, uçuş ağımızın yeniden yapılandırılmasında bu önemli  dönüm noktasına ulaşmaktan gurur duyuyoruz. Odak noktamız yalnızca uçuş ağımızı genişletmek değil, aynı zamanda yolcularımızın diledikleri zaman seyahat etmelerine olanak sağlamak adına frekans artırarak geniş bir esneklik sunmak. Şu anda haftalık 700’den fazla sefer yapıyoruz ve uçuş ağımızı 2020’nin sonuna kadar 125’ten fazla noktaya çıkarmayı hedefliyoruz. Bu sayede yolcularımız, istedikleri zaman güvenli bir şekilde seyahat edebilecek ve daha fazla seçeneğin tadını çıkaracaklar.”

Covid-19 salgınında 2,3 milyon yolcuya hizmet sundu

Salgının başlangıcından bu yana, Qatar Airways 175 milyon kilometreden fazla uçtu ve 37 binden fazla uçuşla 2.3 milyondan fazla yolcuyu güvenle evlerine ulaştırdı.

Havayolu ayrıca, en güncel havalimanı ve ulusal sağlık prosedürlerini takip etti, düzenli tarifeli seferlerin yapılmadığı pazarlarda küresel yolcu akışının nabzını tuttu ve dünya çapında 400’den fazla charter uçuş gerçekleştirdi.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

SON YAZILAR