Salı, Haziran 15, 2021
Ana Sayfa Havayolları Pegasus CEO’su Mehmet Nane’den Yolculara Mektup

Pegasus CEO’su Mehmet Nane’den Yolculara Mektup

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane, COVID-19 sürecinde yaşananlar ve sonrası için yolculara yönelik bir mektup kaleme aldı.

Mektup, Pegasus’un sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı.

Pegasus Genel Müdürü Mehmet T. Nane, yolculara yönelik kaleme aldığı mektubunda, COVID-19 döneminde yapılanları ve sonrasında yaşanabilecek gelişmeleri değerlendirdi.

Mehmet Nane’nin kaleme aldığı mektup şu şekilde:

“Tüm dünya olarak zor bir dönemden geçiyor, ezberlerin bozulduğu benzersiz günler yaşıyoruz. Ancak hep söylediğimiz gibi Pegasus Hava Yolları olarak en önemli değerlerimiz, her zaman ve her koşulda misafirlerimiz ve çalışanlarımız.

Bu sebeple sürecin ilk günlerinden itibaren sağlıklı ve güvenli bir seyahat için gerekli tüm önlemleri aldık ve titizlikle sürdürüyoruz. Pandemi hepimizde tedirginlik yaratırken hava yoluyla seyahat konusunda çekinceleriniz olabilir. Bunları gidermek için alınan önlemleri detaylarıyla bilmek istemeniz de en doğal hakkınız. Bu sebeple sizi düzenli olarak bilgilendiriyor, aldığımız önlemlerle ilgili detaylı aktarımlar yapıyoruz.

Artık uçak içerisindeki havanın ameliyathaneler kadar temiz ve hijyenik olduğunu, ortalama 3 dakikada bir tamamen yenilendiğini, HEPA filtreleriyle havayla buluşan organizmaların ve toz parçacıklarının %99.99’un üzerinde filtrelendiğini, hava akımının sadece oturulan koltuk üstünden yere doğru yukarıdan aşağıya gerçekleştirildiğini ve uçaklarımızda 24 saatte bir 10 gün virüslere karşı etkin kimyasalla detaylı dezenfeksiyon yapıldığını biliyorsunuz. Bunlar önlemlerimizden sadece birkaçı.

EASA Standartlarına Uyum

Aldığımız tüm önlemleri titizlikle sürdürürken, bir yandan da uluslararası standartları takip ediyoruz. Bu kapsamda, Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ile Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) tarafından ortaklaşa yayınlanan COVID-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolü’nü imzaladık ve EASA Standartlarına uyma sözü verdik. Sizler için alınabilecek tüm tedbirleri aldığımızı ve gönül rahatlığıyla seyahat edebileceğinizi bilmenizi sağlamak bizim için önemli.

Minimum Temasla Seyahat

Pandemi sebebiyle minimum temasla seyahat büyük bir önem kazandı. Biz, Türkiye’nin dijital hava yolu olarak, dijital dönüşümümüzü başlattığımız 2018 yılından bu yana misafirlerimiz için yenilikçi birçok dijital çözüm sunuyoruz. Böylece minimum temasla seyahat mümkün oluyor. Uçuş öncesi check-in işleminizi online olarak yapabilir, bagajlarınızı temassız ve sıra beklemeden “Ekspres Bagaj” ile teslim edebilir, boarding dediğimiz uçağa geçiş işlemlerinizi de kimlik ve barkodunuzla temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yeni fonksiyonumuz “Uçuş Asistanı” ile biletinizle ilgili değişiklik, açığa alma, check-in, boarding kartına erişim gibi işlemlerinizi yapabilir, uçuşunuzla ilgili güncel duyuruları takip edebilirsiniz.

Seyahat öncesi, sırası ve sonrasında bize ihtiyacınız olduğunda sizlere en hızlı ve pratik şekilde destek olabilmek amacıyla başlattığımız 7/24 hizmet veren +90 850 399 17 01 numaralı WhatsApp destek hattımızdan da yararlanabilirsiniz.

En Güncel Bilgiler Flypgs.com’da

Bildiğiniz gibi, 1 Haziran’da iç hat ve 13 Haziran’da dış hat uçuşlarımızı kademeli olarak başlattık. Yurt dışına uçuşumuz olan ülkelere ve bu ülkelerin kabul şartlarına web sitemizden ulaşabilirsiniz. Biz sizlere güncel bilgiler aktarmak için gereken tüm çabayı gösteriyoruz Ancak COVID-19 önlemleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları resmi merciler tarafından değiştirilebildiği için, seyahatinizi planlarken resmi mercilerin duyurularını da takip etmeyi unutmamanızı hatırlatmak isterim.

Yol Haritamız: Hijyen, Düzen, Güven

Yeni dönemdeki yol haritamızda öne çıkan 3 konu var; Hijyen, düzen ve güven. Türkiye’nin dijital hava yolu olarak; bu yeni dönemde var günümüzle çalışarak ülkemize, sektörümüze ve en önemlisi siz değerli misafirlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Şunu bilmenizi isterim ki; kokpit ve kabin ekiplerinden yer hizmetlerine, müşteri hizmetlerinden bilgi teknolojileri ekiplerine kadar Pegasus’un her bir çalışanı, misafirlerimizin seyahat deneyimlerini mükemmelleştirmek ve seyahat öncesi, sırası, sonrası ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü desteği sağlamak adına büyük bir özveriyle çalışıyor. Pegasus Hava Yolları olarak koşullar ne kadar zorlu olursa olsun, misafir odaklı hizmet anlayışımızdan vazgeçmeyeceğiz.”

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

SON YAZILAR