Pazar, Haziran 13, 2021
Ana Sayfa Gündem Öğrenciler okul bahçesinde uçuş eğitimi alacak

Öğrenciler okul bahçesinde uçuş eğitimi alacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleriyle bir hayırsever tarafından satın alınarak Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine hibe edilen ‘Boeing 737-400 Classic’ tipi eski yolcu uçağında, öğrencilere artık simülatörle uçuş eğitimi verilecek. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından desteklenen “Hayallerimiz uçuşa geçiyor” projesi kapsaında, yolcu uçağı kokpitine eklenen simülatörle öğrenciler artık uçuş eğitimi de alabilecek.

TÜM ÖĞRENCİLERE AÇIK

Okul Müdürü Haldun Çevik, gazetecilere, lisenin uçak bakım alanında tematik proje okulu olarak faaliyet gösterdiğini söyledi. Projeyle öğrencilerin, Antalya ve dünya semalarında uçuşa geçeceğini dile getiren Çevik, “Sadece öğrencilerimize değil, çevremizde havacılığa hevesli, hayalleri olan öğrencileri de okula davet ederek, onları da simülatörle uçurup havacılığı öğretmek misyonumuz olacak” ifadelerini kullandı.

SERTİFİKA VERİLECEK

Çevik, “Gerek uçak teknolojisi gerekse uçuş eğitimiyle tecrübeli olarak mezun olacak öğrenciler, Türkiye havacılığının altyapısında çalışmalar yürütecek. Bu sayede 14 yaşındaki çocuklarımız, okulu bitirip 18 yaşına geldiklerinde pilotlukta iyi yerlere gelmiş olacaklar” diye konuştu. Öğrencilere eğitimin ardından sertifika da verileceği öğrenildi. BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, “Boeing 737-400 Classic tipi yolcu uçağında bir simülatör oluşturduk. Simülatörle öğrencilerimiz, bir yolcu uçağının uçuşunu görecekler, test edecekler” ifadelerini kulandı.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

SON YAZILAR