Pazar, Haziran 13, 2021
Ana Sayfa Sabiha Gökçen İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Dufry dönemi başladı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Dufry dönemi başladı

Malaysia Airports’un yüzde yüz hissesine sahip olduğu İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda (İSG) Dufry dönemi başladı. 14 Eylül 2020’de imzalanan anlaşma gereği İsviçreli şirket duty free alanlarını 2032 yılına kadar işletecek.

İstanbul’un en yoğun ikinci havalimanı olan İSG, 2019’da 35,6 milyon yolcu ağırladı ve 2009-2015 yılları arasında peş peşe yedi yıl Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı seçildi. İSG, bu yıl dünyayı etkisi altına alan pandemiye rağmen Avrupa’nın en fazla yolcu ağırlayan 10 havalimanı arasında yer almaya devam ediyor. İstanbul’un yükselen yıldızı ve şehir havalimanı olarak konumlandırılan İstanbul Sabiha Gökçen, Dufry’ye de perakende varlığını genişletmek için güçlü bir önerme sunuyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın seyahat perakendeciliği alanında Dufry’nin itibarından yararlanmayı hedeflediğini belirten Malaysia Airports Grup CEO’su Dato’ Mohd Shukrie Mohd Salleh şu açıklamada bulundu:

“Bu iş birliği her iki tarafa da kazanç sağlayacak. Dufry’nin aramıza katılmasıyla tanınmış uluslararası ve yerel markaların ürün çeşitliliği sayesinde havalimanında daha kapsamlı bir seçki sunabilecek, ileri teknolojili mükemmel bir alışveriş deneyimi yaşatabileceğiz. Dufry duty free mağazaları da dijital teknolojiyle bu deneyimi ileriye taşıyacak. Öte yandan, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın 22 milyonluk bir nüfusa hizmet verme potansiyeli ve hızla büyüyen bir şehir havalimanı olarak ünü de Dufry’ye güçlü bir müşteri tabanı kazanma ve Türkiye’deki konumunu sağlamlaştırma fırsatı sağlayacak.”

3 bin 900 metrekarelik alandaki 8 mağazayı işletecek

Dufry, sekiz mağazadan oluşan toplam 3 bin 900 metrekarelik bir perakende alanına sahip olacak. Bu mağazalarda içki, tütün, parfüm ve kozmetik, ayrıca aksesuar ve şekerleme gibi temel duty free kategorilerinde cazip ürünler satışa sunulacak.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

SON YAZILAR