Pazar, Haziran 13, 2021
Ana Sayfa Gündem Amazon'dan Drone İle Teslimat

Amazon’dan Drone İle Teslimat

Amazon, drone kullanarak hava yolu üzerinden teslimat yapabilmek için ABD hükümetinden resmi izin almayı başardı.

E-ticaret devi Amazon’un drone ile teslimat yapacağı yönünde söylentiler uzun süredir dolaşıyor. Sadece Amazon değil, çoğu e-ticaret şirketinin kargo teslimatında adeta bir devrim yaratacak drone teslimatı denemelerini yapmaya çalıştığını biliyoruz. Amazon için ise; son gelen haberler, şirketin bu stratejisinde önemli bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne serdi.

Amazon, drone teslimatı için ABD’den izin aldı

Amazon, Prime Air hizmeti kapsamında ABD Federal Havacılık İdaresi’nden Part 135 isimli sertifikayı alabildiğini resmen açıkladı. Bu izinle birlikte Amazon Prime Air, yasal manada bir hava yolu şirketi gibi faaliyet gösterebilecek. Bu bağlamda Amazon, geçen yıl hava teslimatı yapabilmek maksadıyla tanıttığı yüksek teknolojili cihazları kullanarak bir deneme programı kapsamında ABD’deki ilk ticari teslimatlarına başlayabilecek.

Konuyla alakalı olarak Amazon’un Prime Air’den sorumlu başkan yardımcısı David Carbon; “Bu sertifika, Prime Air için önemli bir adımdır ve FAA’nın Amazon’un otonom bir drone teslimat hizmeti için operasyon ve güvenlik prosedürlerine olan güvenini gösterir.” açıklamasını yaptı.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

SON YAZILAR