Pazar, Haziran 13, 2021
Ana Sayfa Savunma 380 milyon Avro değerinde sözleşme

380 milyon Avro değerinde sözleşme

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), yeni Kara Yüzey Sıcaklığı İzleme (LSTM) görevi için ana yüklenici olarak Airbus Savunma ve Uzay’ı seçti.

380 milyon Avro değerindeki anlaşma ile küresel yüksek uzay-zamansal gündüz ve gece kara yüzeyi sıcaklık ölçümleri daha fazla araştırılıp, dünyanın doğal kaynaklarını haritalamak, izlemek ve tahmin etmek için uydu veri analizi, değişikliklerin ne, ne zaman ve nerede gerçekleştiğini anlamaya yardımcı olması hedefleniyor.

Dünyanın 1 numaralı ihracatçısı

Yüzey sıcaklıklarını ölçmek, tarımsal üretimi tüm dünyada daha verimli hale getirmeye yardımcı olmak istediklerini anlatan Airbus Uzay Sistemleri Başkanı Jean-Marc Nasr, şu ifadeleri kullandı:

”Airbus’ın bugüne kadar tüm Copernicus Sentinel uydularında bulunması nedeniyle, ESA’nın dünyanın en iddialı Dünya gözlem programı için bu yeni nesil görevi bize daha da emanet etmesinden mutluluk duyuyoruz. Bu sözleşme, Airbus’ın Dünya gözlemi için uzay teknolojilerinin ön saflarında ve dünyanın 1 numaralı ihracatçısı olarak konumunu bir kez daha teyit ediyor.”

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

SON YAZILAR